Reliance North America WJ15EDGRC-THR-3.5-23p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGRC-THR-3.5-23p-14-RNA
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGRC-THR-3.5-23p-14-RNA.pdf
Description:
23 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V