Reliance North America WJ15EDGKNG-B-3.81-2*12p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGKNG-B-3.81-2*12p-14-RNA
Description:
2*12 position PCB push-in spring
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Color:
1. How to order WJ15EDGKNG-B-3.81-2*12p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ15EDGKNG-B-3.81-2*12p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGKNG-B-3.81-2*12p-14-RNA?
Positions Per Level 12 12 12 12 12
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V