Reliance North America WJ15EDGKN-3.81-12p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGKN-3.81-12p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGKN-3.81-12p-14-RNA.pdf
Description:
12 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V