Reliance North America WJ15EDGK-3.81-17p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGK-3.81-17p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGK-3.81-17p-14-RNA.pdf
Description:
17 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V