Reliance North America WJ15EDGBM-3.5-17p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGBM-3.5-17p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGBM-3.5-17p-14-RNA.pdf
Description:
17 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order WJ15EDGBM-3.5-17p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ15EDGBM-3.5-17p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGBM-3.5-17p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 17 17 17 17 17
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V