CRCW1210464KFKEA.pdf
CRCW1210464KFKEA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CRCW1210464KFKEAHP | CRCW1210464KFKEA |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Series | D/CRCW e3 | D/CRCW e3 |
| Package/Case | 1210 (3225 Metric) | 1210 (3225 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active |
| Resistance | 464 kOhms | 464 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Thick Film | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200 | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Ratings | 1210 | 1210 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) |