CRCW12062K05FKEBHP.pdf
CRCW12062K05FKEBHP.pdf
| Image |  |
| Part Number | CRCW12062K05FKEBHP |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | CRCW-HP e3 |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 2.05 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | 1206 |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |