CW01051K00JE12HS.pdf
CW01051K00JE12HS.pdf
| Image |  |
| Part Number | CW01051K00JE12HS |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | CW |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Resistance | 51 kOhms |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 13W |
| Composition | Wirewound |
| Features | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 350°C |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm) |