CPCF0349K90FB31.pdf
CPCF0349K90FB31.pdf
| Image |  |
| Part Number | CPCF0349K90FB31 |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | CPCF |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Resistance | 49.9 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 3W |
| Composition | Metal Film |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 225°C |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.984" (24.99mm) |