CMF201R0000GNBF.pdf
CMF201R0000GNBF.pdf
| Image |  |
| Part Number | CMF201R0000GNBF |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | CMF |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Resistance | 1 Ohms |
| Tolerance | ±2% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Metal Film |
| Features | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |