Vishay Sfernice CHP0805K1003FGT
Part No.:
CHP0805K1003FGT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCHP0805K1003FGT.pdf
Description:
RES SMD 100K OHM 1% 0.2W 0805
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.51mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CHP0805K1003FGT on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHP0805K1003FGT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHP0805K1003FGT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CHP0805K1003FGT
Part Number CHP0805K1003FGT
Manufacturer Vishay Sfernice
Series -
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)