Vishay Sfernice CH0402-50RGFTF
Part No.:
CH0402-50RGFTF
Datasheet:
Chuangxin CloudCH0402-50RGFTF.pdf
Description:
CH 0402 50U 2% F TR5000 E2
Packaging:
Bulk
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)