Vishay Sfernice CH0402-250RGNT
Part No.:
CH0402-250RGNT
Datasheet:
Chuangxin CloudCH0402-250RGNT.pdf
Description:
CH 0402 250U 2% N TR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
250 mOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)