Vishay Sfernice CH0402-120RJFW
Part No.:
CH0402-120RJFW
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCH0402-120RJFW.pdf
Description:
RES CH 0402 THIN FILM
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
CH
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Composition:
Thin Film
Features:
RF, High Frequency
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)