Vishay Sfernice CH02016-50RGFTC
Part No.:
CH02016-50RGFTC
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0202 (0505 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCH02016-50RGFTC.pdf
Description:
CH 02016 50U 2% F TR500
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
CH
Package/Case:
0202 (0505 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.03W, 1/32W
Composition:
Thin Film
Features:
RF, High Frequency
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
02016
Size / Dimension:
0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)