JAE Electronics TX25-80P-12ST-N1E
Part No.:
TX25-80P-12ST-N1E
Datasheet:
Chuangxin CloudTX25-80P-12ST-N1E.pdf
Description:
CONN PLUG 80POS VERT GOLD
Series:
TX25
Connector Type:
Plug, Center Strip Contacts
Number of Positions:
80
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Mated Stacking Heights:
18mm, 22mm, 24mm
Height Above Board:
0.598" (15.20mm)