Samtec Inc. TW-50-10-S-Q-345-115
Part No.:
TW-50-10-S-Q-345-115
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-50-10-S-Q-345-115.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 200POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
200
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height:
0.345" (8.763mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)