Samtec Inc. TW-50-08-G-D-580-150
Part No.:
TW-50-08-G-D-580-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 100POS
Number of Positions:
100
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height:
0.580" (14.732mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)