Samtec Inc. TW-50-07-S-Q-460-085
Part No.:
TW-50-07-S-Q-460-085
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-50-07-S-Q-460-085.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 200POS
Number of Positions:
200
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.207" (5.258mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)