Samtec Inc. TW-50-07-S-Q-455-148
Part No.:
TW-50-07-S-Q-455-148
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-50-07-S-Q-455-148.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 200POS
Number of Positions:
200
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height:
0.455" (11.557mm)
Length - Tail:
0.148" (3.759mm)