Samtec Inc. TW-42-06-L-D-385-100
Part No.:
TW-42-06-L-D-385-100
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-42-06-L-D-385-100.pdf
Description:
CONN HDR 84POS 0.079 STACK T/H
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
84
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height:
0.385" (9.779mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)