Samtec Inc. TW-30-07-S-Q-500-090
Part No.:
TW-30-07-S-Q-500-090
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-30-07-S-Q-500-090.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 120POS
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
120
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)