Samtec Inc. TW-30-07-S-Q-472-100
Part No.:
TW-30-07-S-Q-472-100
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-30-07-S-Q-472-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 120POS
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
120
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.472" (11.989mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)