Samtec Inc. TW-25-08-G-D-616-095
Part No.:
TW-25-08-G-D-616-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 50POS
Number of Positions:
50
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.616" (15.646mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)