Samtec Inc. TW-25-07-G-D-320-120
Part No.:
TW-25-07-G-D-320-120
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-25-07-G-D-320-120.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Number of Positions:
50
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.312" (7.925mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)