Samtec Inc. TW-23-03-G-D-230-150
Part No.:
TW-23-03-G-D-230-150
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-23-03-G-D-230-150.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Number of Positions:
46
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)