Samtec Inc. TW-22-03-G-D-200-205
Part No.:
TW-22-03-G-D-200-205
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 44POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
44
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.205" (5.207mm)