Samtec Inc. TW-21-06-S-S-450-120
Part No.:
TW-21-06-S-S-450-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 21POS
Number of Positions:
21
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)