Samtec Inc. TW-20-07-G-D-465-116
Part No.:
TW-20-07-G-D-465-116
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.171" (4.343mm)
Length - Stack Height:
0.465" (11.800mm)
Length - Tail:
0.116" (2.946mm)