Samtec Inc. TW-20-07-G-D-250-200
Part No.:
TW-20-07-G-D-250-200
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.302" (7.671mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)