Samtec Inc. TW-20-06-G-D-374-149
Part No.:
TW-20-06-G-D-374-149
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-20-06-G-D-374-149.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.374" (9.500mm)
Length - Tail:
0.149" (3.785mm)