Samtec Inc. TW-20-06-G-D-370-100
Part No.:
TW-20-06-G-D-370-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 40POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.203" (5.156mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)