Samtec Inc. TW-20-06-G-D-340-165
Part No.:
TW-20-06-G-D-340-165
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-20-06-G-D-340-165.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
40
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)