Samtec Inc. TW-18-08-S-D-520-110
Part No.:
TW-18-08-S-D-520-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.201" (5.100mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.200mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)