Samtec Inc. TW-18-07-G-D-300-200
Part No.:
TW-18-07-G-D-300-200
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.252" (6.400mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)