Samtec Inc. TW-17-03-S-D-260-115
Part No.:
TW-17-03-S-D-260-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Number of Positions:
34
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)