Samtec Inc. TW-16-01-S-D-120-098
Part No.:
TW-16-01-S-D-120-098
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.098" (2.489mm)