Samtec Inc. TW-15-08-S-D-590-100
Part No.:
TW-15-08-S-D-590-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)