Samtec Inc. TW-15-08-L-D-560-090
Part No.:
TW-15-08-L-D-560-090
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-15-08-L-D-560-090.pdf
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height:
0.560" (14.224mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)