Samtec Inc. TW-15-06-S-D-420-100
Part No.:
TW-15-06-S-D-420-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height:
0.420" (10.668mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)