Samtec Inc. TW-15-06-S-D-285-120
Part No.:
TW-15-06-S-D-285-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.268" (6.800mm)
Length - Stack Height:
0.285" (7.239mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)