Samtec Inc. TW-15-02-L-D-125-090
Part No.:
TW-15-02-L-D-125-090
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-15-02-L-D-125-090.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height:
0.125" (3.175mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)