Samtec Inc. TW-10-06-L-D-410-SM
Part No.:
TW-10-06-L-D-410-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-10-06-L-D-410-SM.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)