Samtec Inc. TW-06-04-L-D-250-116
Part No.:
TW-06-04-L-D-250-116
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-06-04-L-D-250-116.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.189" (4.800mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.116" (2.946mm)