Samtec Inc. TW-05-03-T-S-285-100
Part No.:
TW-05-03-T-S-285-100
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-05-03-T-S-285-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Number of Positions:
5
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.285" (7.239mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)