Samtec Inc. TW-04-01-T-S-160-080
Part No.:
TW-04-01-T-S-160-080
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-04-01-T-S-160-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
4
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)