Samtec Inc. TW-03-04-L-D-355-080
Part No.:
TW-03-04-L-D-355-080
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-03-04-L-D-355-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Number of Positions:
6
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)