Samtec Inc. TW-02-12-T-S-693-209
Part No.:
TW-02-12-T-S-693-209
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-12-T-S-693-209.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height:
0.693" (17.602mm)
Length - Tail:
0.209" (5.309mm)