Samtec Inc. TW-02-12-T-S-690-135
Part No.:
TW-02-12-T-S-690-135
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height:
0.690" (17.526mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)