Samtec Inc. TW-02-12-T-S-689-236
Part No.:
TW-02-12-T-S-689-236
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-12-T-S-689-236.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.689" (17.500mm)
Length - Tail:
0.236" (5.994mm)